V okviru projekta spodbujanja trajnostne mobilnosti ‘Gremo peš s kokoško Rozi’ smo v šolski avli v ponedeljek, 7. 10. 2019, razobesili plakat, na katerem se ves teden beleži odstotek učencev, ki v šolo prihajajo trajnostno.Podobne preglednice visijo tudi v matičnih razredih oddelkov, vsak oddelek pa dnevno zapisuje število učencev, ki v šolo in iz nje odhajajo peš, s kolesi, skiroji ali rolerji, s šolskim prevozom ali kot sopotniki v avtomobilu drugega učenca.

In naša uspešnost? V petek, 4. 10., ko smo naredili posnetek stanja, je v šolo na trajnostni način prihajalo le 60 % učencev. V ponedeljek se je ta delež povečal za 22 % na 82 % in danes že na 90 %. Na uspešnost zagotovo vpliva lepo vreme, didaktični material, ki ga učenci zbirajo v razredu, nenazadnje pa tudi zavest, da lahko na enostaven način naredijo nekaj dobrega zase in za okolje.