Poklicna orientacija

Anketa tehniški dan: odpri

Kaj vprašati na informativnem dnevu? Presnemi

Na spodnjih naslovih boste našli INFORMACIJE O ŠOLANJU IN POKLICIH:

moja izbira (šole, programi, opisi poklicev, igrica,)

MINISTRSTVO ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT:

vpis v srednje šole

srednješolski izobraževalni programi

poklicni kažipot (poklicna področja in izobraževalni programi)

ZAVOD ZA ZAPOSLOVANJE:

aktualna prosta delovna mesta

CIPS – center za poklicno informiranje in svetovanje

poklicno svetovanje na internetu

Center za poklicno izobraževanje (programi, nacionalne poklicne kvalifikacije, poklicni standardi, strokovna podrocja, )

učna mesta

ŠTIPENDIJE:

kadrovske in Zoisove štipendije

državne štipendije

športne štipendije

INFORMACIJE O POKLICIH:

opisi poklicev

intervjuji z ljudmi, ki opravljajo različne poklice: povezava 1

filmi o poklicih: povezava 1 , povezava 2 , povezava 3

SPLETNE STRANI SREDNJIH ŠOL:

Ekonomska šola Novo mesto

Program: Trgovec, Ekonomski tehnik, Medijski tehnik, Ekonomska gimnazija

Gimnazija Novo mesto

Program: Gimnazija, Športna gimnazija, Klasična gimnazija

Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija

Program: Pomočnik v biotehniki in oskrbi, Gospodar na podeželju, Vrtnar, Cvetličar, Slaščičar, Mesar, Mlekar, Hortikulturni tehnik, Kmetijsko-podjetniški tehnik, Naravovarstveni tehnik, Tehniška gimnazija

Srednja šola za gostinstvo in turizem

Program: Gastronomske in hotelske storitve, Gastronomija in turizem

Srednja elektro šola in tehniška gimnazija

Program: Elektrikar, Računalnikar, Elektrotehnik, Tehnik računalništva, Tehniška gimnazija

Srednja gradbena in lesarska šola

Program: Obdelovalec lesa, Mizar, Zidar, Tesar, Pečar – polagalec keramičnih oblog, Gradbeni tehnik, Lesarski tehnik

Srednja strojna šola

Program: Pomočnik v tehnoloških procesih, Inštalater strojnih inštalacij, Oblikovalec kovin – orodjar, Avtokaroserist, Avtoserviser, Mehatronik operater, Strojni tehnik

Srednja zdravstvena in kemijska šola

Program: Bolničar – negovalec, Zdravstvena nega, Kemijski tehnik, Farmacevtski tehnik, Kozmetični tehnik

Srednja šola Metlika

Program: Predšolska vzgoja

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana (BIC)

Živilska šola

Program: Pomočnik v biotehniki in oskrbi,  Pek, Slaščičar, Mesar, Živilsko prehranski tehnik, Naravovarstveni tehnik

Gimnazija in veterinarska šola

Program: Veterinarski tehnik, Tehniška gimnazija

Srednja glasbena in baletna šola

Program: Umetniška gimnazija – glasbena smer (Glasbeni stavek; Petje – instrument, Jazz – zabavna glasba); Umetniška gimnazija – Plesna smer (Balet)

Srednja fizerska šola Ljubljana

Program: Frizer

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

Program: Grafični operater, Grafični tehnik, Medijski tehnik

Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna Gorica

Program: Ekonomski tehnik, Gimnazija

Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo

Program: Farmacevtski tehnik, Tehnik laboratorijske biomedicine, Zobotehnik, Kozmetični tehnik

 Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana

Program: Tehnik oblikovanja, Fotografski tehnik, Umetniška gimnazija – Likovna smer

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana

Program: Predšolska vzgoja, Gimnazija, Umetniška gimnazija – Plesna smer, Sodobni ples – Dramsko gledališka smer

Zavod sv. Frančiška Saleškega Gimnazija Želimlje

Program: Gimnazija

Zavod sv. Stanislava Škofijska klasična gimnazija

Program: Klasična gimnazija 

DRUGE KORISTNE POVEZAVE:  

FILTER.NET

DIJAŠKI.NET

RAZVOJNI CENTER NOVO MESTO