V torek, 4. 3. 2014, smo v skupini Murenčkov (oddelek na Trebelnem) pripravili pravo pustno rajanje. Že v tednu med počitnicami smo z nekaterimi otroki izdelovali pustne maske, katere smo okrasili z barvnimi lističi in pentljami ter nato z njimi okrasili našo igralnico. Po počitnicah pa so svoje pustne maske naredili še preostali otroci in tudi s temi prečudovitimi maskami smo poskrbeli, da je naša igralnica dobila videz po maškarah in težko pričakovanem pustu. Tako je bila naša igralnica zares pripravljena na pustno rajanje. Na pustni torek so otroci v vrtec prinesli svoja pustna oblačila in maske, v katere so se našemili. Pri tem so zelo uživali, saj so njihovi obrazi postajali drugačni in zanimivi ter kmalu so se tako otroci prelevili v svoje najljubše risane junake in živali. Ko so bili vsi otroci preoblečeni v prave pustne maškare se je začela prava zabava. V naši igralnici je bilo slišati veliko smeha, poskočnih in živahnih gibov ter seveda nasmejanih obrazov.

Zapisala: Tanja Zarabec

Maskare Trebelno 2