13. 1. 2015 smo imeli prvi sestanek šolskega parlamenta in šolske skupnosti.

DSC 0170

V letošnjem šolskem letu je tema šolskega parlamenta Izobraževanje in poklicna orientacija. Učenci so po uvodnem nagovoru ravnateljice predstavili svoje delo v oddelčnih skupnostih. V drugem delu so skozi razgovor pojasnjevali različne vidike poklica in izobraževanja iz lastnih izkušenj, modrosti staršev in okolice. Ob koncu so izvolili še predstavnike, ki jih bodo predstavljali na medobčinskem parlamentu. To so Maruša Penca Kocjan, 8.r, Maja Pene, 9.r in Mitja Macedoni, 9.r.

Po odmoru so imeli učenci še sestanek šolske skupnosti. Tu so v delavnici predstavili svoj vidik dobrih stvari na šoli in katere spremembe bi se na šoli lahko uvedle. Na ta način so dobili tudi učenci možnost sodelovanja pri oblikovanju Razvojnega načrta OŠ Mokronog.

{gallery}ksenijar/parlament_1415{/gallery}