V sredo, 6. 1. 2016, je na naši šoli potekalo področno tekmovanje v odbojki za starejše učence.

Na tekmovanju je sodelovalo 6 osnovnih šol: OŠ Žužemberk, OŠ Center, OŠ Šmihel, OŠ Šentjernej, OŠ Loka Črnomelj in OŠ Mokronog. Ekipe so bile razdeljene v dve skupini, v katerih so se odigrale 3 tekme. Najboljše 4 ekipe so se uvrstile v polfinale, zmagovalca obeh polfinalov sta se pomerila za 1. mesto, poraženca pa za 3. mesto.

Ekipa naših starejših učencev je igrala v skupini z OŠ Žužemberk in OŠ Šentjernej. Učenci Žužemberka so bili premočan nasprotnik in nas gladko premagali. Še bolj gladko pa so naši fantje premagali ekipo Šentjerneja in se tako tudi uvrstili v polfinale. Tam je naše fante čakala ekipa OŠ Center iz Novega mesta. Po razburljivih dveh nizih, ki so jih naši odigrali zelo dobro, je bil rezultat 1:1. Sledil je odločilen tretji niz, v katerem pa so več znanja prikazali učenci OŠ Center in se tudi uvrstili v finale. Na tekmi za tretje mesto se je naša ekipa pomerila z ekipo OŠ Šmihel (Novo mesto). Tudi tu so bili potrebni trije nizi, a tokrat so bili naši fantje bolj zbrani v tretjem, odločilnem nizu in s srčno ter požrtvovalno igro osvojili odlično 3. mesto.

Ekipo so sestavljali naslednji učenci:

Anže Čeh (kapetan), Žiga Finc, Jaka Krivic, Mustafa Avdić, Gal Brzin, Klemen Janeš, Anton Dragan, Jernej Lukek, Matic Smole in Matej Popit. Mentor: Matej Dreža.

REZULTATI PODROČNEGA PRVENSTVA V ODBOJKI ZA

STAREJŠE UČENCE

SKUPINA  A

OŠ ŽUŽEMBERK : OŠ MOKRONOG                          2 : 0        (25 : 12, 25 : 13)