27. januarja obeležujemo Svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan, leta 1945, je bilo osvobojeno največje koncentracijsko taborišče Auschwitz. V spomin in opomin na vse žrtve, predvsem otroške, se je na naši info točki predvajala predstavitev dejstev povezanih s tem pojmom. Od 23. januarja do 2. februarja pa so potekale še ostale različne aktivnosti.
Učenci devetih razredov so pripravili razstavo na temo holokavsta, v šolski knjižnici so se pred tem seznanili z naborom knjig vezanih na obravnavano tematiko.
Učencih osmih razredov so se s holokavstom srečali v sklopu predmeta DKE. Najprej so se seznanili s pojmom, potem pa so bili postavljeni v različne situacije, kjer so preučevali dogodke s človeškimi očmi in z očmi človekovih pravic. Ljudje pogosto v situacijah ravnamo v skladu s čustvi, izkušnjami in počutjem, človekove pravice pa so univerzalne.
Učenci šestih in sedmih razredov so si ogledali razstavo, prav tako so bili po razstavi vodeni učenci nekaterih nižjih razredov.
Opazujemo pa tudi naše posajene žafrane, ki so že pokukali iz zemlje ob naši šoli in upamo, da bomo kmalu videli rumene cvetove. Rumeni cvetovi krokusa spominjajo na Davidovo zvezdo, ki so jo bili Judje prisiljeni nositi v času nacizma.

Mentorici: Ksenija Rožman in Marjetka Ganc