Le kakšno bi bilo naše otroštvo brez Muce Copatarice? Muca Copatarica že 65 let otrokom šiva copate, 11. februarja pa bi 100. rojstni dan praznovala njena avtorica Ela Peroci. Rodila se je 11. februarja 1922 v Rogaški Slatini z imenom Gabrijela Marija Hrga, danes pa je vsem znana kot Ela Peroci. Bila je pisateljica, učiteljica, novinarka. Vsi smo odraščali ob znameniti Muci Copatarici, druge znane pravljice izpod njenega peresa pa so še Moj dežnik je lahko balon, Hišica iz kock, Stara hiša številka 3, zbirka pravljic Za lahko noč, Povestice Tik-tak in druge.

O svojih pravljicah je Ela Peroci nekoč dejala: “Ne pišem za otroke, pišem otrokom in tako se z njimi pogovarjam.”

Obletnico rojstva Ele Peroci smo obeležili tudi v naši šolski knjižnici. Na obisk smo povabili knjižničarko Mojco iz Knjižnice Pavla Golie Trebnje. Učenci 2. razreda so spoznali njene pravljice Muca Copatarica, Moj dežnik je lahko balon, Stara hiša številka 3 ter kratke zgodbe iz zbirke Za lahko noč. Z navdušenjem so prisluhnili pravljici Stara hiša številka 3. Skupaj so še zapeli in zaplesali ob pesmi Jaz imam eno hiško. Ogledali so si knjige o hišah in gradnji, ki jih je pripravila knjižničarka. Na koncu pa so še poustvarjali.