Zadnje septembrske in prve oktobrske dni smo na podružnici posvetili prometni varnosti. V prvem triletju smo izvedli tehniški dan, na katerem so učenci obnavljali in spoznavali pravila v prometu, ki so namenjena predvsem pešcem in sopotnikom v avtomobilu ter potnikom na avtobusu.

Raziskovali in izdelovali so tudi svet prometnih znakov. Petošolci so imeli tehniški dan v Mokronogu, kjer so se srečali s prometnimi pravili kolesarjev, potem pa so se preizkusili še v praktični vožnji s kolesom. Prvošolce je obiskal tudi policist iz PP Trebnje. Razložil jim je, zakaj je tako zelo pomembno upoštevanje pravil v prometu in katera pravila morajo upoštevati kot pešci. Nato so se s policistom odpravili na sprehod po kraju, kjer so se naučili tudi pravilno prečkati cesto.