V petek, 16. 11. 2018, smo imeli naravoslovni dan, ki smo ga posvetili Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku.
Jutro smo začeli s pravljico, nato pa smo se vsi skupaj odpravili v jedilnico, kjer nas je čakal med, maslo, kruh, jabolko in mleko. Vsa živila so bila pridelana in predelana v naši bližnji ali širši oklici. Zajtrk smo si popestrili z ajdovimi žganci in s pesmijo Čebelar. Dober tek v novi jedilnici so nam zaželeli tudi gostje: ravnateljica OŠ Mokronog, gospa Zvonka Kostrevc, vodja vrtca Mokronožci, gospa Polona Kralj Zupančič, župan Občine Mokronog – Trebelno, gospod Anton Maver, s sodelavkami in vsestranski kulturnik, gospod Stane Peček.

Sledile so predstavitve starih predmetov, ki so jih nekoč uporabljali na kmetiji in v gospodinjstvu. Predmete so prinesli v šolo učenci sami, jih poimenovali in predstavili njihovo uporabo. Kasneje si je vsak učenec izbral star predmet ali dva ter ga narisal. Zadišalo je tudi po slastnih medenjakih, ki jih bomo ponudili na prazničnem sejmu, seveda pa smo morali vsi preveriti, če so okusni in dovolj pečeni. Za konec smo si ogledali še slovenski film Pastirci, ki prikazuje življenje otrok na podeželju nekoč.
Dan je bil slasten in poučen.