Tekmovanje iz znanja kemije

V soboto, 11. maja 2024, je na Fakulteti za kemijo v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje. Špela ZAVRŠNIK, učenka 8. a razreda, je osvojila ZLATO PREGLOVO PRIZNANJE.

Špela je dosegla tudi bronasto priznanje na regijskem tekmovanju iz znanja kemije.

S svojimi izvrstnimi dosežki na letošnjih tekmovanjih je dobila priložnost, da se udeleži 21. Mednarodne mladinske naravoslovne olimpijade IJSO 2024.

Špeli želimo veliko uspeha in znanja na predtekmovanjih. Prvo bo že 26. junija 2024.

Priznanje za sodelovanje na šolskem tekmovanju so prejeli vsi učenci, ki so se udeležili regijskega tekmovanja iz kemije: Špela Završnik, Neža Recelj, Lina Bebar, Ela Moltara, Anže Krmc in Tilen Tomič iz 8. razreda ter Benjamin Dolenšek in Matej Smrke iz 9. razreda. Priznanje za sodelovanje na šolskem tekmovanju sta prejeli še Zarja Sinur iz 9. razreda in Neža Zupančič iz 8. razreda.

Za lepe uspehe na tekmovanjih jim iskreno čestitamo.

Mentorica: Irena Anžur Brcar