Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je bila »Razigran uživaj dan«. Poudarili smo pomen igrivosti, sproščenosti in druženja kot protiutež posledicam epidemije covid-19. Učenci vseh razredov so sodelovali v različnih dopoldanskih dejavnostih, s katerimi smo popestrili običajen pouk.

Brali in poslušali so različne pravljice in zgodbe, ustvarjali slike z jesenskimi motivi ter razvijali spretnost in ravnotežje na športnem poligonu. Manjkati ni smel niti kino, ki smo ga pripravili kar v šoli; učenci 1. triletja so si ogledali risani film, četrtošolci in petošolci pa slovenski film Junaki petega razreda. Poskrbeli smo tudi za vitaminski zajtrk, kašo iz svežega sadja, pri pripravi so sodelovali posamezni učenci. V nekaterih razredih so imeli prav posebne dni: dan brez copatov, dan žvečilnih gumijev … Poleg vsega naštetega so imeli učenci več časa za prosto igro. Najbolj so bili navdušeni nad petkom, ko so lahko v šolo prinesli svojo igračo ali namizno igro, jo predstavili sošolcem in se z njo igrali.

Vsi smo malce pogrešali skupinska druženja vseh razredov, a je bilo zabavno tudi v »mehurčkih«.