Na prvi šolski dan je bilo na Podružnični šoli Trebelno zelo pestro in zabavno. Učenci so skupaj z učiteljicami pripravili prav poseben kulturni program, s katerim so prijazno sprejeli prvošolce. Učenci Iva, Ela in Peter so napovedali čudovite kulturne in zabavne točke. Učenci so z učiteljico Ivico zapeli pesem Muca na klavir igra, Aljaž, Nik, Anže in Peter so zaigrali na harmoniko, dekleta pa so čudovito zaplesala na pesem Lep sončen dan. Prvošolce in njihove starše sta s spodbudnimi besedami nagovorila tudi ravnateljica Osnovne šole Mokronog, gospa Zvonka Kostrevc, in župan občine Mokronog-Trebelno, gospod Franc Glušič. Novi učenci so pogumno pristopili k učiteljicama Janji in Saši, ki sta jim nadeli rumene rutice, župan pa jim je podelil darila, ki jih bodo spodbujala k branju in jim omogočala vrano pot v šolo.