V ponedeljek, 2. 9. 2024, je v 1. razred OŠ Mokronog slavnostno zakorakalo kar 26 otrok. Starejši učenci so prvošolce in njihove starše pozdravili z uvodnim kulturnim programom, v katerem so se prepletali veseli plesni ritmi, zborovska pesem, melodije klavirja in klarineta ter poskočni ritmi harmonike. Male nadebudneže sta pozdravila tudi ravnateljica OŠ Mokronog, ga. Zvonka Kostrevc in župan Občine Mokronog-Trebelno, g. Franc Glušič, ki je otroke prijazno obdaril s slikanico in varnostnimi odsevniki. Pred odhodom v učilnico so otroci prejeli še rumeno rutico in tako simbolno postali čisto pravi šolarji in šolarke. Pomahali so še staršem in v spremstvu učiteljic pogumno odhiteli v razred, novim šolskim doživetjem naproti.