V torek, 1. junija 2021, smo imeli učenci od šestega do osmega razreda OŠ Mokronog športni dan. Učenci smo bili razdeljeni v šest skupin in se izmenjaje pomerili v različnih disciplinah: lokostrelstvu, streljanju z zračno puško, odbojki, košarki in nogometu, boju med dvema ognjema, badmintonu in namiznem tenisu.

Ob 10.30 smo se vsi učenci in učitelji zbrali na šolskem igrišču, kjer je potekala prireditev ob prihodu slovenske bakle. Baklo je sprejel Žan, jo predal Simonu, nato pa je devetošolec Benjamin z njo pretekel en krog okoli igrišča, nato jo je Adriano odnesel med učence. Učenke 7.  razreda so zaplesale z barvnimi obroči, ki so ponazarjali simbol olimpijskih iger. Ravnateljica Zvonka Kostrevc je pozdravila navzoče. Učenci 2. triade so predstavili glavne vrednote – prijateljstvo, odličnost in spoštovanje – v športu in v naši šoli. Nato so predstavniki 7., 8. in 9. razreda med seboj tekmovali o poznavanju olimpijskih iger. Učenci 1. triade pa so nam s pantomimo prikazali nekaj prvih disciplin, v katerih so tekmovali v antični Grčiji. Učence je pozdravil in nagovoril tudi župan Anton Maver, nato pa besedo predal olimpioniku in svetovnemu prvaku v metu kladiva Primožu Kozmusu. Učenki 9. razreda Ana in Alja sta mu zastavili nekaj vprašanj o njegovi športni karieri. Učence je pozdravila tudi bivša učenka naše šole Nicki Norčič, ki si je pridobila naslov državne prvakinje med članicami v judu, in odgovorila na nekaj vprašanj.

Po koncu prireditve smo nadaljevali s poukom oziroma športnim dnevom.

Eva Hočevar, Gaja Gorenc, 8. b

Foto: Lana Žnidaršič, 9. r.