Današnje dopoldne je bilo pa res nekaj posebnega. Na Podružnični šoli Trebelno smo namreč izpeljali projekt Šport in špas. Zjutraj smo se z otroki in njihovimi starši zbrali na igrišču, se dobro razgibali in ogreli ter se odpravili na pohod. Ko smo se vrnili, nas je že pričakala sadna malica. Sledilo je kroženje po stojnicah, ki so jih pripravila različna društva. Predstavnice DPŽ Tavžentroža so predstavile zelišča in izdelke iz zelišč, pa tudi različne vrste kruha in piškotov. Gospa Mateja Škrjanec je predstavila različne mlečne izdelke, ki smo jih lahko tudi poskusili, in njihovo pridelavo. Ljudski godci in pevci Trebelnega so nam zaigrali in zapeli ter predstavili zanimiva priložnostna glasbila. Čebelarji Čebelarskega društva Trebelno-Mokronog so predstavili življenje čebel in pridelavo medu, slastne medene izdelke pa smo lahko tudi poskusili. Gasilci PGD Trebelno pa so pokazali različne načine gašenja in predstavili delo gasilcev. Na koncu pa je predstavnica Konjeniškega društva Češnjice vse skupaj razveselila s svojim konjem. Predstavila je zanimivosti o konjih in povedala, kako moramo zanje skrbeti. V sproščenem vzdušju smo se poslovili v upanju, da dogodek še kdaj ponovimo.