Prvi mesec v šoli je bilo že zelo pestro, saj se je zvrstilo kar nekaj zanimivih dejavnosti. Prvi dan otvoritev energetsko prenovljene podružnice in sprejem prvošolcev.

Tretješolci so pričeli novo šolsko leto kar v CŠOD Burja v Seči, kjer so se trudili postati pravi plavalci. K prvošolcem je prišel na obisk policist, kjer jim je v okviru projekta Znalček v prometu predstavil zanje najbolj pomembna prometna pravila. Na šolo je prišla tudi gospa Alenka Kos (vilinka Alenčica) in spregovorila o drugačnosti. Učenci 1. in 3. razreda so sami pripravili učno uro s harmoniko, petjem in plesom, drugošolci pa gledališko predstavo. Vsi učenci so sodelovali v projektu Simbioza giba – pohod po gozdnih poteh so popestrili še z razteznimi vajami med drevesi. Učenci 4. razreda so izvedli naravoslovni dan v Volčjem Potoku, učenci 5. razreda pa tehniški dan o prometni varnosti, s poudarkom na kolesarjenju, v OŠ Mokronog. Prav tako so imeli tehniški dan o prometni varnosti tudi vsi učenci prvega triletja. Obnovili in naučili so se bistvenih prometnih pravil, ki jih je potrebno upoštevati kot pešci, kolesarji ali potniki v avtobusu, avtomobilu, če želimo biti varni.