V sredo, 21. 11. 2018, smo učenci 7. razreda v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali knjižnico Pavla Golie v Trebnjem. Ogledali smo si knjižnico, se seznanili s projektom Rastoča knjiga, v kateri so zbrani ustvarjalci Temeniške in Mirnske doline.  Seznanili smo se s pojmom domoznanstvo in spoznali aktivnosti, povezane z njim.

Knjižničarka nam je predstavila nekatere mladinske knjige, ki bi jih lahko prebrali za bralno značko ali v prostem času. Naučili smo se razlikovati med splošnimi in šolskimi knjižnicami, se seznanili z bralniki in uporabo le-teh. Ponovili smo pravila obnašanja v knjižnici ter izvedeli, kaj pomenijo oznake na knjigah. Na koncu smo pridobljeno znanje preverili s pomočjo kviza in si nekateri prislužili knjižno nagrado.

V okviru projekta Rastem s knjigo smo sedmošolci dobili v dar mladinski roman Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh, ki je letos predpisana knjiga za tekmovanje za Cankarjevo priznanje.

Ana, Eva, Alja