Na začetku vsakega šolskega leta v šoli na Trebelnem obnovimo različna šolska in druga pravila, ki jih je potrebno upoštevati, da smo vsi varni in spoštljivi drug do drugega.

Prav posebej čas namenimo prvošolcem, saj morajo pravila še spoznati. V ta namen smo v šolo povabili policistko Suzano Kostrevc, ki je učencem pokazala in razložila različna prometna pravila, predvsem za pešce in sopotnike v avtomobilu. Učenci so jo pozorno poslušali, sodelovali v razgovoru, potem pa vse skupaj preizkusili tudi v prometu.

Prav tako smo šli na obisk v šolsko knjižnico, kjer je knjižničarka Marija Urana prvošolcem razložila pravila obnašanja v knjižnici. Prebrala jim je tudi pravljico, na koncu pa vsakemu podelila knjigo za spodbuden začetek bralne značke.

Vsi si želimo, da bi pravila kar se da redno upoštevali, saj bomo lahko le tako živeli varno in v sožitju drug z drugim.