Skoči na glavno vsebino

V soboto, 1. 6. 2024, je v Mokronogu potekalo tekmovanje v orientaciji – Po poteh Gubčeve brigade. Tekmovanja se je udeležilo 11 ekip, od tega je bilo 5  ekip iz osnovnih šol in 6 članskih ekip. Za našo šolo so nastopili učenci in učenke v štirih ekipah, eno ekipo pa so sestavili tudi zaposleni na OŠ Mokronog. Tekmovalci so morali v 2 urah prehoditi 9 km dolgo progo in na njej najti 10 kontrolnih točk. Na posameznih kontrolnih točkah, so opravljali tudi različne naloge: streljanje z zračno puško, met bombe v cilj in streljanje z lokom. Na koncu je tekmovalce čakal še kratek test o poznavanju zgodovine na temo NOB in osamosvojitvene vojne za Slovenijo.

Vse naše ekipe so zelo dobro opravile naloge, še posebej so se izkazale 2 naši ekipi:

Tilen Tomič, Matej Smrke in Kevin kopina, so osvojili 1. mesto,  David Borštnar, Sina Begić in Patrik Mrgole pa so osvojili 2. mesto.