Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 10. 2. 2014 je v OŠ Globoko potekalo četrtfinale državnega prvenstva v odbojki za starejše učence.

IMG 4332

Odbojkarska ekipa starejših učencev naše šole je odigrala dve tekmi. Na prvi tekmi so nam nasproti stali učenci OŠ Maksa Pečarja iz Črnuč. Kljub veliki želji po zmagi in dogovorom v garderobi, se naša ekipa ni uspela razigrati. Ekipa iz Črnuč je bila enostavno premočna, saj so bili igralci višji, močnejši in tudi tehnično boljši. Toda kljub porazu 2:0, smo se uspeli zbrati in odigrati zadnjo tekmo, proti domači ekipi (OŠ Globoko). Prvi niz je minil hitro, saj smo dominirali na igrišču v vseh odbojkarskih elementih. Tudi drugi niz smo začeli dobro, a smo se na koncu malo poigrali s svojimi in trenerjevimi živci. Kljub napeti končnici, smo dobili tudi drugi niz in tekmovanje zaključili na drugem mestu. Rezultat je odličen, saj naša šolska ekipa trenira enkrat tedensko po 2 šolski uri. Na žalost, pa se je letos spremenil sistem igranja v 1/4 finalu in v 1/2 finale napreduje samo prvouvrščena ekipa.

Za OŠ Mokronog so nastopali: Rajko Finc (kapetan), Urban Oštir, Mitja Macedoni, Marko Udovč, Lan Dvornik, Lovro Resnik, Žiga Finc, Anže Čeh, Tilen Krmelj, Tim Gregorčič, Matic Macedoni, David Starič. Trener ekipe: Matej Dreža