V petek, 21. oktobra, so se učenci 9. razredov odpravili na naravoslovni dan na Grm Novo mesto. Najprej so spoznali zgodovino šole ter izobraževalne programe, da bodo lažje razmišljali o svoji prihodnosti ter šolanju.

Po predstavitvi šole so se učenci razdelili v dve skupini in se pripravili na praktično delo. Ena skupina je spoznala postopke za izdelavo nekaterih kozmetičnih pripomočkov in učenci so si sami izdelali balzam za ustnice, zeliščni tonik za obraz, zeliščno kremo za obraz in trdo milo. Druga skupina pa je spoznala izolacijo DNK iz paradižnika. Obe delavnici sta bili zelo zanimivi, prav tako pa je bil zanimiv sprehod po posesti šole in voden ogled. Učenci so dobili informacije o tem, kaj se na šoli dogaja, kaj spada k šoli, kakšno praktično delo lahko tam opravljajo ter videli njihove živali. Naravoslovni dan je bil vsekakor zelo poučen in koristen za učence, saj tako spoznavajo, kam se lahko po koncu osnovne šole vpišejo.