V petek, 17. 10.’14, so imeli prvošolci dobrodelno obarvan naravoslovni dan (projekt SKK).V goste smo povabili predstavnici Rdečega križa, gospo Vero Tratar in gospo Ireno Hočevar. Učencem sta predstavili delo prostovoljcev in dobrodelne akcije Rdečega križa.

PA170013

Nato smo vsi skupaj urno zavihali rokave in se lotili kuhanja marmelade. Ustvarili smo pomarančno marmelado s cimetom in marmelado iz gozdnih sadežev. Učenci so komaj pričakali, da so jo lahko poskusili. Vendar so morali biti pri degustaciji skromni, saj smo košarico marmelad podarili akciji Drobtinica, ki se je v soboto odvijala na mokronoškem sejmu (zbran denar Rdeči križ nameni za prehrano socialno ogroženih otrok). Preostale kozarčke marmelade pa bodo prvošolčki prodajali na šolskem bazarju, ki bo meseca novembra.

Gospe Veri in Ireni se zahvaljujemo za obisk, pomoč pri kuhanju in vse prijazne besede. Poslovili smo se z mislijo, da tudi majhno dobro delo sporoča: ˝Ni mi vseeno.˝

Učiteljica: Maruša Klemenc

{gallery}JanjaBlatnik/marmelada2014{/gallery}