V torek, 25. 1. 2022, smo imeli devetošolci dan dejavnosti na temo srednjih šol in poklicev.

Učenci obeh devetih razredov smo se zbrali v mali dvorani, kjer smo prvo uro preživeli skupaj s šolsko psihologinjo. V manjših skupinah smo se pogovarjali o vprašanjih na karticah, ki nam jih je razdelila. Naslednjo uro sta zaposleni na veterinarski postaji v Mokronogu predstavili svoja poklica – veterinarski tehnik in veterinar. Pokazali sta nam tudi nekaj pripomočkov, ki jih tam uporabljajo. Tretjo šolsko uro nam je naš računalničar predstavil in opisal delo računalničarja. Četrto uro smo se razdelili v dve skupini, vsaka skupina je odšla v drugo učilnico. Tam smo poslušali predavanja o različnih srednjih šolah in njihovih programih – ena skupina je poslušala predavanje o Ekonomski šoli Novo mesto, druga pa o Srednji elektro šoli in tehniški gimnaziji Novo mesto. Peto uro smo predavanja poslušali na isti način, samo o drugih srednjih šolah – ena skupina je poslušala predavanje o Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli Novo mesto, druga skupina pa o Srednji strojni šoli Novo mesto. Zadnjo šolsko uro smo se spet zbrali v mali dvorani in poslušali predavanje  o Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Novem mestu.

Z nekaterih srednjih šol so prišli tudi dijaki, ki so nam predstavili svoje izkušnje s šole, ki jo obiskujejo. Dan se je učencem devetih razredov zdel poučen in zanimiv. Zagotovo je nekaterim izmed nas pripomogel pri naših odločitvah glede vpisa v srednjo šolo.

Luna Pikl, 9. b