17. novembra 2023, ob dnevu slovenske hrane, smo na podružnici pripravili malo drugačen pouk. Dan dejavnosti smo pričeli s prireditvijo, kjer smo poudarili pomen lokalno pridelane hrane. Nastopili so kar trije učenci harmonikarji: Peter, Nik in Anže. Zaplesale so tudi učenke »čebelice« in starejša skupina otrok iz vrtca. Po prireditvi smo se posladkali z dobrotami tradicionalnega slovenskega zajtrka; z medom, kruhom, maslom, mlekom in jabolkom. Ker je bil letošnji zajtrk posvečen predvsem kruhu, smo imeli na šoli predstavitev Pekarne Mokronog. Razložili in pokazali so nam postopek izdelave kruha, potem pa pripravili tudi degustacijo različnih vrst kruha. Sledilo je ustvarjanje na temo Tradicionalnega slovenskega zajtrka po posameznih razredih. Po končanem delu nas je pričakalo tradicionalno slovensko kosilo: matevž, kislo zelje in klobasa. Mmmm, kako slasten dan je bil danes!

Povezava do pesmice Čebelce, ki jo je zapel Otroški pevski zbor OŠ Trebelno.