V petek, 1. septembra smo učenci znova vstopili v šolo in tako začeli šolsko leto 2017/18. Ob osmih se je pričela prireditev za učence od 2. do 9. razreda DOBRODOŠLI NAZAJ V ŠOLO. Program se je pričel s slovensko himno. S prvo točko nam je Lovro Recelj, učenec 4. razreda, zaigral na klavirsko harmoniko.

V drugi točki so nam učenke 4. razreda zaplesale v ritmih skladbe Sofia. Za konec nas je nagovorila gospa ravnateljica Zvonimira Kostrevc z besedami, naj bo šolsko leto iskrivo, radoživo in uspešno. Nato je razglasila razrednika 6. razreda. Kasneje so tudi ostale učence razredničarke in razredniki odpeljali v matične učilnice. V razredih smo se z razredniki pogovarjali, kako smo preživeli pretekle počitnice, kako bomo delali v novem šolskem letu, zapisali smo si urnik in se seznanili z mnogimi drugimi stvarmi. Nato smo imeli pouk po petkovem urniku z urami po 20 minut. In ob 12.00 so avtobusi odpeljali vse učence domov.
Aleksander Zore in Luka Rejc