V ponedeljek, 14. 3. 2022, smo se zbrali na šolskem otroškem parlamentu. Tema je tudi letošnje šolsko leto Moja poklicna prihodnost. Mentorica OP je zbrane parlamentarce pozdravila, nagovorila pa jih je tudi ravnateljica, ga. Zvonka Kostrevc. Predstavniki oddelkov so uvodoma poročali, o čem so se pogovarjali med razrednimi urami, kako se lotevajo raziskovanja poklicev, na kaj morajo biti pozorni in kje najdejo informacije o poklicih in srednjih šolah. Slišali smo tudi ideje za izvirne poklice, ki bodo v prihodnosti potrebni in zaželeni. Srečanje je bilo zanimivo tudi zato, ker smo se ponovno zbrali predstavniki v živo. Po krajšem skupinskem delu so predstavniki izbrali Ajdo in Benjamina, da jih bosta zastopala na medobčinskem parlamentu.

Nato je sledil še sestanek šolske skupnosti. Učenci so se v razredih pogovarjali o tem, kaj lahko na šoli pohvalijo, kaj jih moti in kakšne predloge za izboljšave imajo. Pohvalili so nove, lepe šolske prostore, prijazne učiteljice, ravnateljico, kuharje, veliko gibanja, potek pouka, odlično hrano, veliko igrišče, dneve dejavnosti, dneve brez mask in testiranj, hitro razreševanje sporov, knjižnico, garderobne omarice, urejenost spletnih učilnic, trud učiteljev v času karantene in šole v naravi. Motijo pa jih smrad na WC-ju razredne stopnje, premajhne garderobe na razredni stopnji, prekratki odmori, hrup iz večnamenskega prostora, prezgodnji pouk, stara oprema v nekaterih učilnicah, ni dovolj primernih zunanjih igral, uničene stopnice zunaj. Želeli bi si avtomat za pijačo v jedilnici – pitje pri kosilu, ponovno vaje za dobro jutro, streho nad tribuno zunaj, več varstva vozačev zunaj, več tehnologije med poukom, več ur pouka zunaj, igrala na igrišču na Trebelnem, plezalno steno, trampolin, drevesa, druženje med razredi, nove igrače v učilnicah, bolj raznolike malice, jedilnike na več mestih po šoli, metle za vse razrede.

Mateja Čoha, mentorica šolskega parlamenta

Nataša Kuselj, mentorica šolske skupnosti