V sklopu dni dejavnosti so imeli učenci 8. razreda v torek, 24. 9. 2019, naravoslovni dan z naslovom »Duševno zdravje«. Vse dejavnosti so bile namenjene informiranju otrok, kaj vpliva na naše dobro fizično in psihično počutje. Prisluhnili so predavanju g. Tonija Kočevarja iz Društva Srečanje, ki jih je seznanil z različnimi vrstami odvisnosti, nato so preko različnih delavnic, ki jih je vodila ga. Špela Gašperšič iz ZD Trebnje, spoznavali pomembnost dobrih medsebojnih odnosov. Dan so zaključili s temo stresa ter načini uspešnega soočanja z njim.

V sredo, 25. 9. 2019,  so imeli osmošolci tehniški dan z naslovom »Poklici«. Spoznali so različne vrste poklicev in se seznanili z dejavniki poklicnega odločanja, vrstami srednjih šol, možnostmi nadaljnjega izobraževanja, sistemom vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji. Seznanili so se tudi s spletno stranjo Moja izbira (www.mojaizbira.si), ki je v veliko pomoč pri iskanju splošnih informacij pri poklicnem odločanju. Na koncu dneva so obiskali podjetje SEP, kjer so pridobili informacije o značilnostih dela in delovnega procesa v organizaciji, potrebni izobrazbi, sposobnostih, ki so potrebne za opravljanje določene vrste dela.