V petek, 20. 9. 2019, je v Mokronogu potekala prireditev ob podelitvi priznanj šolam na posameznih področjih kulturnega udejstvovanja. Za goste iz povabljenih šol je bil pripravljen kratek uvodni kulturni program, pozdravila jih je tudi ravnateljica, ga. Zvonka Kostrevc. Učenci in mentorji so se udeležili delavnic, ki so jih pripravili mentorji JSKD, ob 14.00 pa so se udeležili osrednje prireditve v kulturni dvorani v Mokronogu. Obiskovalce so pozdravili ravnateljica OŠ Mokronog, župan Občine Mokronog – Trebelno in direktor Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti. Med kulturnim programom, ki je s svojo izvirnostjo in dovršenim nastopom učencev OŠ Mokronog in POŠ Trebelno navdušil in pritegnil, so razkrili šole, ki so prejele priznanja za kulturno ustvarjanje na različnih področjih. Podelili pa so tudi priznanje najbolj kulturna šola leta 2019. Ta laskavi naslov je iz Mokronoga odpotoval v OŠ Boštanj.