»Noben prijatelj ni tako zvest, kot je knjiga.« S temi besedami slavnega Hemingwaya je na OŠ Mokronog v petek, 27. maja 2016, potekal 1. knjižni sejem.

Učenci 1.—9. razreda so na sejem prinesli eno svojo knjigo, ki so jo že prerasli ali je že dolgo niso vzeli v roke, domov pa so odšli bogatejši za drugo, ki so si jo izbrali na sejmu. S svojim prispevkom so sodelovali tudi nekateri učitelji, zato bodo knjige, ki so na sejmu ostale, na voljo učencem v okviru vseslovenskega projekta knjigobežnice, ki bo našel svoj kotiček v večnamenskem prostoru šole. S sejmom knjig, ki bo odslej potekal vsako leto na dan knjige, želimo pri otrocih vzbuditi veselje do knjig ter jih prepričati, da je prejeta knjiga eno najlepših daril.

Cilka Zupančič