Letošnji šolski projekt OŠ Mokronog Mokrih nog naokrog bo potekal skozi celo šolsko leto. S pomočjo najrazličnejših dejavnosti bodo učenci (in učitelji, starši, ostali krajani) bolje spoznali svojo vas, kraj in občino.

Predstavitev vasi

Na podružnični šoli smo v letošnjem letu realizirali že kar nekaj dejavnosti, pri tem pa so svojo dobro voljo, znanje in čas prispevali tudi starši, stari starši in nekateri drugi krajani. V septembru smo se podali na pohod v Podpečino, v oktobru pa skupaj s starši na Čretež.

Oktobra smo gostili tudi dedka in babico, ki sta nam pekla kostanj in pripovedovala, kako so živeli nekoč, ko sta bila še onadva šolarja. Prav tako so nas obiskali gasilci s PGD Trebelno; spoznali smo pomen tega društva za naš kraj.

Kar nekaj učencev je že predstavilo vas, v kateri živijo – to so zapisali v obliki zgodbice, izdelali plakat, fotografije ali makete …

Pohod v PodpeinoPohod na rete 4Pohod na rete 10 Kostanjev piknik 5PGD Trebelno

Do konca šolskega leta se nam obeta še veliko zanimivega, k sodelovanju pa ste vabljeni vsi.