Prejeli smo okrožnico MIZŠ številka 6030-1/2020/72 z dne 4. 10. 2020 glede sprememb v sprejetem odloku o nošenju mask v šolah. Le-ta določa izjeme, da uporaba zaščitnih mask ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza ni potrebna za učence v osnovni šoli v matičnem oddelku.

Pri gibanju učencev izven učilnic in v skupnih prostorih se še vedno predvideva nošenje mask:

• v času vstopa v šolo, gibanje po garderobi in v času prihoda v matične učilnice,
  • v času prehajanja med učilnicami in med gibanjem po šoli (odhod na sanitarije, kosilo …)
  • v času odhoda iz šole.

Še vedno se maske uporabljajo na avtobusnih prevozih.

Učitelji od 4. razreda osnovne šole dalje masko uporabijo v primerih, ko pri izobraževalni dejavnosti ni možno zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje.

Priporočilo za uporabo mask v času širjenja okužbe s SARS-Cov-2 je dosegljivo tudi na povezavi Nacionalnega inštituta za javno zdravje:

Pazite na svoje zdravje.

Ravnateljica,     Zvonka Kostrevc